Gizlilik Politikası | Tamek

Gizlilik Politikası

 

Sitemize üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin gizliliği bizler için her şeyden daha önemlidir.

Tamek Gizlilik Politikası, kullanıcıların ve üyelerin vermiş olduğu bilgilerin kullanılma amacını ve sitenin kullanılma şeklini içermektedir.

Kullanıcıların ve üyelerin kimliği, adresi, e- posta adresi, telefon numarası, IP adresi, Tamek’in hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgiler kişisel bilgi olarak tanımlanmaktadır.

Hızlı ve kolay erişim sağlamanız, ücretli hizmetlerden yararlanabilmeniz için, bir takım bilgiler sizin onayınız doğrultusunda, size ait üyelik hesabınızda saklanmaktadır. Bu bilgiler sadece vermiş olduğunuz erişim izini ve alacağınız hizmetlerin size daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaktır.

Tamek, www.tamek.com.tr üzerinden kullanıcılar ve üyeler tarafından kendisine iletilen bilgileri “Gizlilik Politikası” ve “Web Sitesi Kullanım Koşulları” hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. Tamek aynı zamanda; kullanıcı ve üyelerin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, Site’nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma, reklam ve tanıtım amaçlı olarak kullanma ve kişiye yönelik hizmetler sunma ve benzeri amaçlarla kullanabilir.

Üyelerin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece üyeler ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece üyeler değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Tamek, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı; bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, kişisel bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına karşın, www.tamek.com.tr’a ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Tamek’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Kullanıcılar ve üyelere ait kişisel bilgiler, kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda sayılan haller hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. Kişisel bilgiler, Tamek için veya onun adına davranan üçüncü taraflara veya Tamek’nın işi ile ilgili olanlara verilerin özgün olarak kullanım amaçlarını daha iyi işlemek ya da kullanıcıların ve üyelerin önerdiği amaçlara uygun olarak daha iyi hizmet verebilmek üzere verilir. Tamek tarafından Site dâhilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan elde edilen bilgiler, Tamek veya işbirliği içinde olduğu kuruluşlar tarafından, bu kullanıcılara doğrudan reklam, tanıtım pazarlama yapmak, istatistiksel analiz yapmak veya veritabanı oluşturmak amacıyla ve benzeri amaçlarla kullanılabilecektir.

Tamek, kullanıcılara ve kullanıcıların Site’yi kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak, internetin kullanımını kolaylaştırır.

Teknik iletişim dosyası, bir web sitesini kaç kişinin kullandığı, bir kişinin web sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve sitede ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek amacıyla kullanılabilir. Ayrıca, kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından, dinamik olarak izinli pazarlama mesajı ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya kullanıcıların e-posta adresinden veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için oluşturulmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu, başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır; ancak kullanıcılar, dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Tamek, www.tamek.com üzerinden, kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verebilir. Tamek, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik, herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Tamek, kullanıcılarının ve üyelerinin, www.tamek.com web sitesini, gizlilik politikasının maddelerine ya da yasalara aykırı olarak kullanıldığını tespit ederse ve yahut yetkili mercilerden bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse kullanıcılar ve üyeler ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.