Haberler

TAMEK'ten haberler

Ferahlatan Lezzetiyle Tamek Meyvelim

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2017 yılında piyasaya sunduğu, ferhalatan lezzeti ile meyveli içecek kategorisinde fark yaratan Tamek Meyvelim serisine iki yeni lezzet ekledi. Şeftali, vişne, kayısı ve karışık çeşitleriyle sofralardan eksik olmayan Tamek Meyvelim serisi, Tamek Meyvelim Portakallı ve Tamek Meyvelim Elmalıyla genişledi.

Ferahlatan Lezzetiyle Tamek Meyvelim

Meyvelerin en saf ve doğal halinden meyve suyu üreten Tamek, 2017 yılında pazara sunduğu Tamek Meyvelim serisini, portakallı ve elmalı çeşitleriyle genişletiyor. Tamek Meyvelim sunduğu meyve lezzeti ve ferahlıkla tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor. C vitamini ve demir yönünden zengin elma, antioksidanlar ile dolu portakal, hazmı kolaylaştıran şeftali, güzel bir cilt ve saç için kayısı ve mineral deposu vişne gibi birbirinden faydalı meyvelerle, lezzet ve enerjiyi bir arada sunan Tamek Meyvelim ferahlatıcı bir lezzet alternatifi sunuyor.

 

Tamek Meyvelerin En Saf Halini Şişeliyor

Koruyucu ve yapay renklendirici içermeyen, tamamen doğal yollarla koruma altına alınarak ambalajlanan Tamek Meyvelim, Tamek’in anlaşmalı çiftçileri tarafından yetiştirilen meyvelerden üretilen konsantrelerden yapılıyor. Meyve suyu ve gıda ürünlerinde ithal hammadde kullanmayan Tamek; ekimden gübrelemeye, ilaçlamadan hasada kadar suyunu sıkacağı her meyveyi anlaşmalı çiftçileri sayesinde takip ve kontrol ediyor.

 

Tamek Meyveli İçecek Kategorisini Büyüttü

Yapılan araştırmalar, 2017 yılında, meyveli içecek kategorisinin, bir önceki yıla oranla, tonajda yüzde 29, ciroda ise yüzde 36 büyüdüğünü gösterirken, aynı dönemde Tamek’in meyveli içecek kategorisindeki büyümesi yüzde 321 oldu. Tamek, toplam pazar büyümesinin yüzde 24’ünü tek başına sağladı.

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 8-10 Mayıs tarihlerinde, Nijerya’da düzenlenen Food West Africa’da, tüm ürün grubunu görücüye çıkartıyor. Tamek Afrika’da hali hazırda Kuzey Afrika ülkelerine (başta Libya olmak üzere) ve Gine, Cibuti, Gana, Sierre Leone, Gabon’a ihracat yapıyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.