Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek, Bursa Demirtaş’ta Gelenekselleşen İftar Yemeğini Düzenledi

1955 yılından bu yana, tüketicileri kaliteli ve lezzetli gıda ve meyve suyu ürünleriyle buluşturan Tamek, 21 Haziran Çarşamba günü, Tamek markasının ilk hayata geçtiği üretim tesislerinin bulunduğu Bursa Demirtaş’ta iftar yemeği düzenledi. Geleneksel hale getirilen iftar yemeğine çevre semtlerden 500 kişi katıldı.

 Tamek, Bursa Demirtaş’ta Gelenekselleşen İftar Yemeğini Düzenledi

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek’in Genel Müdürü Cem Kurt “Tamek markası bundan tam 62 yıl önce ilk kez Bursa, Demirtaş’taki üretim tesislerinde hayata geçti. Uzun yıllar ürünlerimizi tüketicilerimize bu tesislerden ulaştırdık. Bu nedenle Tamek’in gönlünde Demirtaş’ın her zaman ayrı bir yeri bulunuyor. Geleneksel hale gelen iftar davetlerimiz de Tamek’in Demirtaş halkına küçük bir teşekkürü niteliğinde” şeklinde konuştu. Cem Kurt Tamek’in kalitesinin kilit noktasının tüm ekibin ilk günkü heyecanı taşıması olduğunu belirterek “Gıda sanayiinde meyve ve sebzelerin tazeliği kadar hangi koşullarda yetiştirildikleri de büyük önem taşıyor. Tamek olarak meyve suyu ve gıda ürünlerimizde ithal hammadde kullanılmıyor, kontrollü tarım uygulamamızla da ekimden gübrelemeye, ilaçlamadan hasada kadar hammaddelerimizi takip ve kontrol ediyoruz” dedi.

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor Ortadoğu’nun en sevilen Türk markalarından olan Tamek, 64 yıllık tecrübesi ve ilk günkü özeniyle ürettiği birbirinden kaliteli ve lezzetli ürünlerini bölgedeki tüketicilerle buluşturuyor. Tamek, Ortadoğu’da, başta Katar, Irak ve Ürdün olmak üzere toplam 8 ülkeye ihracat yapıyor. Tamek, cirosunun yüzde %20’sini Ortadoğu’dan elde ediyor. Tamek, 2019 yılında ise, 3 ülkeye daha aktif ihracat başlatarak bölgeyle ticari ilişkilerini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç Tamek, özenle yetiştirilen, meyve ve sebzelerle üretilen, birbirinden lezzetli meyve suları, hazır yemekleri, turşuları, konserveleri ve soslarıyla yılbaşı sofralarına lezzet katıyor. Tamek ayrıca, kahvaltılık sos ve reçelleriyle yeni yılın ilk öğününü unutulmaz bir şölene çeviriyor.