Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek, Bursa Demirtaş’ta Gelenekselleşen İftar Yemeğini Düzenledi

1955 yılından bu yana, tüketicileri kaliteli ve lezzetli gıda ve meyve suyu ürünleriyle buluşturan Tamek, 21 Haziran Çarşamba günü, Tamek markasının ilk hayata geçtiği üretim tesislerinin bulunduğu Bursa Demirtaş’ta iftar yemeği düzenledi. Geleneksel hale getirilen iftar yemeğine çevre semtlerden 500 kişi katıldı.

 Tamek, Bursa Demirtaş’ta Gelenekselleşen İftar Yemeğini Düzenledi

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek’in Genel Müdürü Cem Kurt “Tamek markası bundan tam 62 yıl önce ilk kez Bursa, Demirtaş’taki üretim tesislerinde hayata geçti. Uzun yıllar ürünlerimizi tüketicilerimize bu tesislerden ulaştırdık. Bu nedenle Tamek’in gönlünde Demirtaş’ın her zaman ayrı bir yeri bulunuyor. Geleneksel hale gelen iftar davetlerimiz de Tamek’in Demirtaş halkına küçük bir teşekkürü niteliğinde” şeklinde konuştu. Cem Kurt Tamek’in kalitesinin kilit noktasının tüm ekibin ilk günkü heyecanı taşıması olduğunu belirterek “Gıda sanayiinde meyve ve sebzelerin tazeliği kadar hangi koşullarda yetiştirildikleri de büyük önem taşıyor. Tamek olarak meyve suyu ve gıda ürünlerimizde ithal hammadde kullanılmıyor, kontrollü tarım uygulamamızla da ekimden gübrelemeye, ilaçlamadan hasada kadar hammaddelerimizi takip ve kontrol ediyoruz” dedi.

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 8-10 Mayıs tarihlerinde, Nijerya’da düzenlenen Food West Africa’da, tüm ürün grubunu görücüye çıkartıyor. Tamek Afrika’da hali hazırda Kuzey Afrika ülkelerine (başta Libya olmak üzere) ve Gine, Cibuti, Gana, Sierre Leone, Gabon’a ihracat yapıyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.