Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek, Bursa Demirtaş’ta Gelenekselleşen İftar Yemeğini Düzenledi

1955 yılından bu yana, tüketicileri kaliteli ve lezzetli gıda ve meyve suyu ürünleriyle buluşturan Tamek, 21 Haziran Çarşamba günü, Tamek markasının ilk hayata geçtiği üretim tesislerinin bulunduğu Bursa Demirtaş’ta iftar yemeği düzenledi. Geleneksel hale getirilen iftar yemeğine çevre semtlerden 500 kişi katıldı.

 Tamek, Bursa Demirtaş’ta Gelenekselleşen İftar Yemeğini Düzenledi

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek’in Genel Müdürü Cem Kurt “Tamek markası bundan tam 62 yıl önce ilk kez Bursa, Demirtaş’taki üretim tesislerinde hayata geçti. Uzun yıllar ürünlerimizi tüketicilerimize bu tesislerden ulaştırdık. Bu nedenle Tamek’in gönlünde Demirtaş’ın her zaman ayrı bir yeri bulunuyor. Geleneksel hale gelen iftar davetlerimiz de Tamek’in Demirtaş halkına küçük bir teşekkürü niteliğinde” şeklinde konuştu. Cem Kurt Tamek’in kalitesinin kilit noktasının tüm ekibin ilk günkü heyecanı taşıması olduğunu belirterek “Gıda sanayiinde meyve ve sebzelerin tazeliği kadar hangi koşullarda yetiştirildikleri de büyük önem taşıyor. Tamek olarak meyve suyu ve gıda ürünlerimizde ithal hammadde kullanılmıyor, kontrollü tarım uygulamamızla da ekimden gübrelemeye, ilaçlamadan hasada kadar hammaddelerimizi takip ve kontrol ediyoruz” dedi.

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Smoothie Ferahlığı Tamek’le Her Yerde Yanında 63 yıldır tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 Mart ayında pazara sunduğu yepyeni Form/Sağlık markası Tamek Zinde’yi smoothie’lerle genişletiyor. Tüketicilerine yine bir ilki sunan Tamek, Tamek Zinde serisi altında daha önce çıkarttığı Detox’lara ilave olarak,Tamek Zinde Smoothie ile %100 meyve karışımlarından gelen mükemmel lezzeti, tam kıvamında sunuyor. Üstelik, günün her saati ferahlık sağlayan Tamek Zinde Smoothie’ler hiçbir katkı maddesi, ilave şeker ya da tatlandırıcı içermiyor.

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Kalitesi Paris’te 1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, dünyanın en ünlü gıda ürünleri ve teknoloji fuarı olan Sial Paris 2018’de boy gösteriyor. Tamek, Sial Fuarı’nda, 63 yıllık tecrübesiyle ürettiği gıda ürünleri ve meyve sularını dünyanın dört bir yanından gelen gıda profesyonelleri ile buluşturuyor. 2018 yılında ihracata ağırlık veren Tamek, ihracattaki yüzde 45’lik büyümesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.