Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek Kahverengi Şişeden Geçmişe Gönderme

Meyvelerin en saf ve doğal halinden meyve suyu üreten Tamek, özlenen yoğun kıvamlı meşhur kahverengi şişeleri yeniden pazara sundu. Tamek, kahverengi şişelerin başrolde oynadığı, eski Türk filmi tadındaki dijital kampanyasını başlattı. 4 Mayıs’ta yayına giren filmler izleyicilerin beğenisini topladı.

Tamek Kahverengi Şişeden Geçmişe Gönderme

Tamek, tüketicileri yıllar öncesinin eşsiz lezzetiyle tekrar buluşturan kahverengi şişedeki meyve suları için dijtal kampanya başlattı. 4 Mayıs itibariyle yayına giren kampanyada yer alan filmlerle; mahalle arası maçların sonunda bakkal amcadan buz gibi Tamek meyve sularının alındığı, çay bahçelerinde, kahverengi şişedeki meyve sularının kağıt pipetle içildiği dönemlere atıfta bulunuluyor.

Tüketicilere eski güzel günleri hatırlatan Tamek’in kahverengi şişesinin dijital filmleri, izleyenleri 60’lı, 70’li ve 80’li yılların Türkiye’sine götürüyor. Türk filmi tadında çekilen kampanyada gerek dil kullanımı, gerek dekor, gerekse makyaj ve kıyafetler izleyenleri geçmiş yıllara sürüklüyor.

Çocukluğunda ya da gençlik yıllarında Tamek’in kahverengi şişesi ile tanışmış, meyve suyu denince akıllarına Tamek’in kahverengi şişesi gelen tüketicilerin yanı sıra, lezzete önem veren gençlere de esprili bir yolla hitap eden filmler, yayınlanır yayınlanmaz büyük bir ilgi ile karşılaştı.

 

 

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 8-10 Mayıs tarihlerinde, Nijerya’da düzenlenen Food West Africa’da, tüm ürün grubunu görücüye çıkartıyor. Tamek Afrika’da hali hazırda Kuzey Afrika ülkelerine (başta Libya olmak üzere) ve Gine, Cibuti, Gana, Sierre Leone, Gabon’a ihracat yapıyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.