Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, Ortadoğu’nun da sevilen markaları arasında yer alıyor. Bölgede, Irak, Katar ve Libya başta olmak üzere 11 ülkeye aktif ihracat yapan Tamek, 2017 yılında Ortadoğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 30 artırdı. 2018 yılı için beklenen ihracat artışı ise yüzde 20’nin üzerinde.

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, 2017 yılında Ortadoğu Bölgesi’ne yaptığı ihracatı bir önceki yıla oranla yüzde 30 artırdı. Bölgede Irak, Katar, Libya ve KKTC başta olmak üzere 11 ülkeyle yakın ticari ilişkileri bulunan Tamek, 2018 yılında ise, bölge ihracatını, 2017’ye oranla yüzde yirminin üzerinde artırmayı hedefliyor.

 

Tamek’in Ortadoğu pazarına ihrac ettiği ürünlerin yüzde 80’e yakınını meyve suyu, yüzde 20’sini ise gıda ürünleri oluşturuyor. Ortadoğulu tüketiciler özellikle mango, portakal ve karışık nektarları ve %100 elma suyunu tercih ediyor. Tamek’in gıda ürünlerinden Ortadoğu Bölgesi’nde en çok tercih edilenler ise domates salçası. Tamek’in Ortadoğu ülkelerine ihracatı ile ilgili bilgi veren Tamek Genel Müdürü Cem Kurt; “Üretimimizin yüzde 15’ini 57 ülkeye ihrac ediyoruz. Ortadoğu pazarı özel önem verdiğimiz bölgelerin başını çekiyor” şeklinde konuştu.

 

Ortadoğu Ülkeleriyle Yakın Temas Gulfood 2018’de

18-22 Şubat 2018 tarihinde Dubai’de gerçekleştirilen Gulfood 2018’e katılan Tamek’in fuarda ön plana çıkarttığı ürünler arasında; aromalı içecekler, soğuk kahve, gazlı içecekler, hazır yemekler, sos ve reçeller yer aldı. Ortadoğu'da meyve suyu ve salçanın başını çektiği bu ürün gruplarıyla büyük ilgi gören Tamek, ürünlerin ambalaj ve içeriğini bölge ülkelerinin gıda kodeksi ve lezzet tercihlerine göre yeniden uyarlıyor.

 

 

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Smoothie Ferahlığı Tamek’le Her Yerde Yanında 63 yıldır tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 Mart ayında pazara sunduğu yepyeni Form/Sağlık markası Tamek Zinde’yi smoothie’lerle genişletiyor. Tüketicilerine yine bir ilki sunan Tamek, Tamek Zinde serisi altında daha önce çıkarttığı Detox’lara ilave olarak,Tamek Zinde Smoothie ile %100 meyve karışımlarından gelen mükemmel lezzeti, tam kıvamında sunuyor. Üstelik, günün her saati ferahlık sağlayan Tamek Zinde Smoothie’ler hiçbir katkı maddesi, ilave şeker ya da tatlandırıcı içermiyor.

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Kalitesi Paris’te 1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, dünyanın en ünlü gıda ürünleri ve teknoloji fuarı olan Sial Paris 2018’de boy gösteriyor. Tamek, Sial Fuarı’nda, 63 yıllık tecrübesiyle ürettiği gıda ürünleri ve meyve sularını dünyanın dört bir yanından gelen gıda profesyonelleri ile buluşturuyor. 2018 yılında ihracata ağırlık veren Tamek, ihracattaki yüzde 45’lik büyümesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.