Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Kalitesi Paris’te 1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, dünyanın en ünlü gıda ürünleri ve teknoloji fuarı olan Sial Paris 2018’de boy gösteriyor. Tamek, Sial Fuarı’nda, 63 yıllık tecrübesiyle ürettiği gıda ürünleri ve meyve sularını dünyanın dört bir yanından gelen gıda profesyonelleri ile buluşturuyor. 2018 yılında ihracata ağırlık veren Tamek, ihracattaki yüzde 45’lik büyümesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, Sial Paris 2018’de gıda ve meyve suyu kategorisindeki ürünlerini görücüye çıkardı. Tamek’in farklı damak lezzetlerine hitap eden meyve sularının yanı sıra, form ve iyi beslenme alanında tüketicilerle ilkleri buluşturan Tamek Zinde serisinin detox içecekleri, b vitaminli meyve suları ve yeni smoothieleri ürünleri, tüm dünya çapında, 100’ün üzerinde ülkeden katılan binlerce gıda profesyoneli ile buluştu. İhracata özel önem veren Tamek, 2018 yılını ihracatta yüzde 45’lik artışla kapatmayı hedefliyor.

Tamek’in ihracatıyla ilgili bilgi veren Tamek Genel Müdürü Cem Kurt “Aralarında Japonya, Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa, ve Afrika ülkelerinin de bulunduğu 66 ülkeye aktif ihracatımız var. Üretimimizin yüzde 15’ini ihraç ediyoruz. 2016 yılını az ithalat, çok ihracat yapılacak bir yıl olarak görüp buna göre hareket ettik. 2017 yılında da benzer düşünce ile mevcut pazarlarda, mevcut ve yeni ürünlerimizle ihracatımızı yüzde 51 artırdık.

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Smoothie Ferahlığı Tamek’le Her Yerde Yanında 63 yıldır tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 Mart ayında pazara sunduğu yepyeni Form/Sağlık markası Tamek Zinde’yi smoothie’lerle genişletiyor. Tüketicilerine yine bir ilki sunan Tamek, Tamek Zinde serisi altında daha önce çıkarttığı Detox’lara ilave olarak,Tamek Zinde Smoothie ile %100 meyve karışımlarından gelen mükemmel lezzeti, tam kıvamında sunuyor. Üstelik, günün her saati ferahlık sağlayan Tamek Zinde Smoothie’ler hiçbir katkı maddesi, ilave şeker ya da tatlandırıcı içermiyor.

Tamek Ustasından Soslar Serisi Ödüle Layık Görüldü

Tamek Ustasından Soslar Serisi Ödüle Layık Görüldü

Tamek’e Ambalajın Ay Yıldızı Verildi 1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, “Ustasından Soslar” serisi ile Ambalaj Ay Yıldızları 2018’de, grafik tasarım kategorisinde Bronz Ödüle layık görüldü. Tamek’in “Ustasından Soslar” serisinde kahvaltılık sos, acılı kahvaltılık sos, Balkan sos ve paprika sos bulunuyor.