Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 8-10 Mayıs tarihlerinde, Nijerya’da düzenlenen Food West Africa’da, tüm ürün grubunu görücüye çıkartıyor. Tamek Afrika’da hali hazırda Kuzey Afrika ülkelerine (başta Libya olmak üzere) ve Gine, Cibuti, Gana, Sierre Leone, Gabon’a ihracat yapıyor.

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, ihracattaki atağını Afrika ile devam ettiriyor. Tamek, bu amaçla 8-10 Mayıs tarihleri arasında, Nijerya’da gerçekleştirilecek Food West Africa’ya katılarak, bölgede oldukça talep gören aromalı içeceklerini tanıtacak.

 

Aromalı içeceklerinin yanı sıra, meyveli içecek ürünlerini de Food West Africa aracılığıyla bölge tüketicisi ile buluşturacak olan Tamek, özellikle Nijerya, Senegal, Gambia, Gine Bissau, Gine, Sierra Leone, Fildişi Sahilleri, Gana, Togo, Benin, Burkina Faso, Nijer, Çad, Kamerun, Ekvator Ginesi, Gabon, Kongo ve Orta Afrika Cumhuriyeti ile ticari ilişkilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.

Üniversite Öğrencileri Tamek’i Ziyaret Etti

Üniversite Öğrencileri Tamek’i Ziyaret Etti

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, Süleyman Demirel Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencilerini Karacabey Fabrikası’nda ağırladı. Öğrenciler, Tamek yetkililerinden üretimle ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgi aldılar.