Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, 2018 yılında bölgedeki varlığını artırarak, Uzak Doğu’da hali hazırda ihracat yaptığı Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Sri Lanka, Malezya, Kamboçya ve Çin’e, Güney Kore, Endonezya ve Fiji’yi de ekleyecek. Tamek tüm bu faaliyetleri sonucunda, 2018 yılında, bölgeye olan ihracatını yüzde 30 oranında artıracak.

 

Tamek’in Uzak Doğu’da en fazla ilgi gören ürünlerinin başında, %100 domates suyu, %100 elma suyu, nar ve karışık meyve suyu geliyor. Uzak Doğu’lu tüketiciler, konu gıda ürünleri olunca; Tamek’in ekstra geleneksel, bol meyve oranına sahip, ev yapımı tadındaki reçelleri ile Tamek salça ürünlerini tercih ediyor. Tamek, bölgeye ihraç ettiği ürünleri yerel halkın damak tadına uygun hale getirmek için gerektiğinde yeniden formüle ediyor.

 

Uzak Doğu pazarına büyük önem veren Tamek, 24-27 Nisan tarihleri arasında Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia (FSH)2018 Fuarı’nda da, bölgenin önde gelen zincirleriyle temaslarda bulunarak ürünlerini tanıttı. Tamek’in fuar esnasında ön plana çıkarttığı ürünler arasında; aromalı içecekler, soğuk kahve, hazır yemekler, sos ve reçellerin yanı sıra, Türkiye’de Şubat 2018 sonunda pazara sunulan Tamek Zinde Detox ve Tamek Zinde B Vitaminli meyve suları da yer aldı.

 

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor

Tamek Ortadoğu’da Büyümeye Devam Ediyor Ortadoğu’nun en sevilen Türk markalarından olan Tamek, 64 yıllık tecrübesi ve ilk günkü özeniyle ürettiği birbirinden kaliteli ve lezzetli ürünlerini bölgedeki tüketicilerle buluşturuyor. Tamek, Ortadoğu’da, başta Katar, Irak ve Ürdün olmak üzere toplam 8 ülkeye ihracat yapıyor. Tamek, cirosunun yüzde %20’sini Ortadoğu’dan elde ediyor. Tamek, 2019 yılında ise, 3 ülkeye daha aktif ihracat başlatarak bölgeyle ticari ilişkilerini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç

Tamek’le Yeni Yıla Lezzetli Başlangıç Tamek, özenle yetiştirilen, meyve ve sebzelerle üretilen, birbirinden lezzetli meyve suları, hazır yemekleri, turşuları, konserveleri ve soslarıyla yılbaşı sofralarına lezzet katıyor. Tamek ayrıca, kahvaltılık sos ve reçelleriyle yeni yılın ilk öğününü unutulmaz bir şölene çeviriyor.