Haberler

TAMEK'ten haberler

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, 2018 yılında bölgedeki varlığını artırarak, Uzak Doğu’da hali hazırda ihracat yaptığı Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Sri Lanka, Malezya, Kamboçya ve Çin’e, Güney Kore, Endonezya ve Fiji’yi de ekleyecek. Tamek tüm bu faaliyetleri sonucunda, 2018 yılında, bölgeye olan ihracatını yüzde 30 oranında artıracak.

 

Tamek’in Uzak Doğu’da en fazla ilgi gören ürünlerinin başında, %100 domates suyu, %100 elma suyu, nar ve karışık meyve suyu geliyor. Uzak Doğu’lu tüketiciler, konu gıda ürünleri olunca; Tamek’in ekstra geleneksel, bol meyve oranına sahip, ev yapımı tadındaki reçelleri ile Tamek salça ürünlerini tercih ediyor. Tamek, bölgeye ihraç ettiği ürünleri yerel halkın damak tadına uygun hale getirmek için gerektiğinde yeniden formüle ediyor.

 

Uzak Doğu pazarına büyük önem veren Tamek, 24-27 Nisan tarihleri arasında Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia (FSH)2018 Fuarı’nda da, bölgenin önde gelen zincirleriyle temaslarda bulunarak ürünlerini tanıttı. Tamek’in fuar esnasında ön plana çıkarttığı ürünler arasında; aromalı içecekler, soğuk kahve, hazır yemekler, sos ve reçellerin yanı sıra, Türkiye’de Şubat 2018 sonunda pazara sunulan Tamek Zinde Detox ve Tamek Zinde B Vitaminli meyve suları da yer aldı.

 

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Tamek’ten Bir İlk: Smoothie, Pratik Ambalaja Girdi

Smoothie Ferahlığı Tamek’le Her Yerde Yanında 63 yıldır tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 Mart ayında pazara sunduğu yepyeni Form/Sağlık markası Tamek Zinde’yi smoothie’lerle genişletiyor. Tüketicilerine yine bir ilki sunan Tamek, Tamek Zinde serisi altında daha önce çıkarttığı Detox’lara ilave olarak,Tamek Zinde Smoothie ile %100 meyve karışımlarından gelen mükemmel lezzeti, tam kıvamında sunuyor. Üstelik, günün her saati ferahlık sağlayan Tamek Zinde Smoothie’ler hiçbir katkı maddesi, ilave şeker ya da tatlandırıcı içermiyor.

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Sial Fuarı’yla Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Tamek Kalitesi Paris’te 1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, dünyanın en ünlü gıda ürünleri ve teknoloji fuarı olan Sial Paris 2018’de boy gösteriyor. Tamek, Sial Fuarı’nda, 63 yıllık tecrübesiyle ürettiği gıda ürünleri ve meyve sularını dünyanın dört bir yanından gelen gıda profesyonelleri ile buluşturuyor. 2018 yılında ihracata ağırlık veren Tamek, ihracattaki yüzde 45’lik büyümesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.