Haberler

TAMEK'ten haberler

Üniversite Öğrencileri Tamek’i Ziyaret Etti

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, Süleyman Demirel Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencilerini Karacabey Fabrikası’nda ağırladı. Öğrenciler, Tamek yetkililerinden üretimle ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgi aldılar.

Üniversite Öğrencileri Tamek’i Ziyaret Etti

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, 63 yıllık deneyimini üniversite öğrencilerine aktardı. Tamek’in Karacabey Fabrikası’nı ziyaret eden öğrenciler, meyve suyu ve gıda üretiminin yanı sıra, Tetrapak ambalajlarla ilgili de merak ettikleri tüm soruların yanıtlarını yetkili ağızlardan aldılar.

 

Süleyman Demirel Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencilerini Karacabey Fabrikası’nda ağırlayan Tamek Karacabey Fabrikası Üretim Operasyonları Direktörü Semih Karadeniz, öğrencilere üretim sürecinin yanı sıra, üretim hatları ve son teknolojiye sahip makine parkuru hakkında da bilgiler verdi.

 

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

Tamek, Ürünlerini Afrika’ya Tanıttı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 8-10 Mayıs tarihlerinde, Nijerya’da düzenlenen Food West Africa’da, tüm ürün grubunu görücüye çıkartıyor. Tamek Afrika’da hali hazırda Kuzey Afrika ülkelerine (başta Libya olmak üzere) ve Gine, Cibuti, Gana, Sierre Leone, Gabon’a ihracat yapıyor.

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

Tamek’ten Uzak Doğu Atağı

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor. 24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food and Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor.